KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12213054
nr 1221 3054
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Signerad 1944, "Strandmotiv från Mälaren". Olja på pannå, 37x45
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 3 december 2018
kl 19:33:15
100 kr
150 kr
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin